fbpx
Duration: 26.12.2023
Price: 683€
Book Now!
аб*аз


Израел и Јордан – Нова Година 2024


ДЕН 1
Полетување од Бугарија со директен чартер лет на European Air Charter до Акаба. Слетување на аеродромот во Акаба и пречекување од партнерската компанија. Трансфер и сместување во хотел по ваш избор. Слободно време за одмор и плажа. Ноќевање.

ДЕН–2
Слободен ден за плажа и одмор или на барање и доплата: -Целодневна екскурзија до изгубениот Град Петра – едно од новите светски чуда, дел од светското културно наследство на УНЕСКО.

ДЕН – 3
Слободен ден за плажа и одмор или на барање и доплата:
Целодневна екскурзија до пустината Вади Рум – каде што, извајани од природните елементи, чудесните камени формации и карпести формации го одземаат здивот на посетителот.

ДЕН–4
Слободен ден за плажа и одмор или на барање и доплата:
Целодневна екскурзија до Мртвото Море и Витанија.

ДЕН – 5

Слободен ден за плажа и одмор или на барање и доплата:
Морска прошетка и нуркање во Црвеното Море.

ДЕН – 6
Слободен ден за плажа и одмор. Подготовка за празнична новогодишна вечера. Свечена вечера во ресторанот на хотелот.
СРЕЌНА НОВА 2024 ГОДИНА!

ДЕН – 7
Слободен ден за плажа и одмор.

ДЕН – 8
Појадок. Слободно време за плажа и прошетка до ручек. Трансфер до аеродромот во Акаба и лет за Бугарија.


Цените се во евра  Hotel DWEIK III 4* / услуга BB ( појадок ) 

Дата

По лице во двокреветна соба

Еднокреветна

Тројца возрасни во двокреветна соба

Двајца возрасни со дете 0-1.99

Двајца возрасни со дете 2-5.99

Двајца возрасни со дете 6-11.99

Двајца возрасни со две деца 6-11.99

Двајца возрасни со две деца 2-5.99 и 0-1.99

Двајца возрасни со две деца 6-11.99 и 0-1.99

Двајца возрасни со две деца 6-11.99 и 2-5.99

26.12.2023 683 € 854 € 1972 € 1458 € 1944 € 1991 € 2546 € 2074 € 2094 € 2478 €

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет со аеродромски такси и чекиран багаж 20 kg/ 5 kg рачен багаж со авиокомпанија European Air Charter;
 • 7 ноќевања на база ноќевање со појадок во DWEIK III 4*;
  – Плажа – 600 m од плажата Ал-Гандур;
  – Паркинг;
  – Интернет;
  – Пристап за лица во инвалидски колички;
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром;
 • Медицинско осигурување Патничка помош од Евроинс со покритие од 10.000 евра (Патник, Опција А);
 • Претставник на тур-оператор.

Во цената не е вклучено:

 • Препорачани дополнителни услуги, резервирани на барање:
 • Петра – целодневна екскурзија: 160 евра за возрасен и 100 евра за дете од 11.99 часот;
 • Џип сафари во пустината Вади Рум – полудневна екскурзија: 105 евра за возрасен и 85 евра за дете, од 11.99 часот;
 • Мртво Море – Витанија – топлите извори на Маин – целодневна екскурзија: 175 евра за возрасен и 145 евра за дете да 11.99;
 • Морска прошетка и нуркање во Црвеното Море: 62 евра за возрасен и 28 евра за дете да 11,99 лева

Задолжителни доплати:

 • Данок на гориво и издувни гасови – се објавува 21 ден пред летот. Цените се пресметуваат со параметри за млазно гориво од 1.000 УСД/тон по курс од 1 евра = 1 УСД; ( доколку има )
 • Бакшиши за време на патувањето – 3 УСД по лице за полудневна тура и 5 УСД по лице за целодневна тура

Факултативни екскурзии : 

 • Целодневна екскурзија до Петра / Цена за возрасен 165  евра / Цена за дете 100 евра
 • Џип сафари во пустината Вади Рум – полудневна екскурзија / Цена за возра 105 евра/ Цена за дете 185 евра
 • Целодневна екскурзија до Мртвото Море и Бетанија / Цена за возрасен 175 / Цена за дете 145 лева
 • Морска прошетка и нуркање во Црвеното Море / Цена за возрасен 62 евра / Цена за дете 28 евра

Услови за резервација:

 • копија од меѓународен пасош
 • депозит од 350  евра по лице
 • доплата – 1 месец пред датумот на поаѓање

Потребни документи:

 • меѓународен пасош задолжителен со мин.валидност од 6 месеци по датумот на враќање
 • за деца до 18 години кои патуваат со еден или без родител, потврда заверена на нотар од еден или двајцата родители!
 • Нема визи, санитарни или медицински барања кога патувате во Израел

Повеќе информации:

 • Понудата важи за минимум 35 туристи
 • Доколку не се постигне минималниот број на учесници, туристот ќе биде известен најдоцна 7 дена пред почетокот на патувањето.
 • посочените хотели се примери, сместувањето во нив зависи од достапноста на слободни места во моментот на барање на патување
 • Туроператорот го задржува правото да го промени редоследот на извршување на активностите од програмата.
 • Авиокомпанијата го задржува правото да го промени распоредот на летови. Во случај на промена, туристите ќе бидат навремено информирани.