fbpx
Price: Рана резервација до 30.11.2023 :
Book Now!
п*г


Капацитет: 10 S1bedroom, 29 S1bedrLux, 13 S1bedrExc
Адреса: ул. Кир Благо Тадев 4, 2770 Банско, Бугарија
Локацијаul. “Kir Blago Todev” 4, 2770 Bansko, Bulgaria
Растојание до ски-лифт 1600 m, Година на изградба 2007 година, Година на последната реконструкција 2016 година
Хотелски капацитети:
Број на спратови 5, Лифт 4, Отворен базен, Затворен базен 33 ° C (4,5m x 17m), Интернет кафе, Wi-Fi, Aнимациски програми , Rent-a-car , Паркинг (FOC), Гаража (€),
Храна и пијалоци:
Ресторани 2, барови 2, скара, детско мени, вегетаријанско мени, услуга во соба
За деца:
Детски забавни програми, Детско игралиште, Вејбиситер (на барање, €), Детско креветче (FOC), Изнајмување на детски колички (FOC), Детска соба, Детски мини клуб
Спорт:
Ски и сноуборд , детска санка за изнајмување, спортска сала,  Билјард, игра машини
Грижа за тело:
Wellness центар, Фитнес, Сауна 2, Парна бања 2, Солариум, Масажа, Џакузи, Маникир, Педикир
Хотелски карактеристики:
Шатл-автобус до лифт (FOC) , Домашни миленици е дозволено во хотелот (€), секојдневно чистење на собите, промена на постелнина (2-неделно), промена на крпи (7-неделно), козметички сет за во бања, хемиско чистење (€), перење (€)


Type of accommodation 01.12.2023 – 21.12.2023
BB
22.12.2023 – 27.12.2023
BB
28.12.2023 – 02.01.2024 BB 03.01.2024 – 07.01.2024 BB 08.01.2024 – 25.01.2024
BB
26.01.2024 – 14.03.2024
BB
15.03.2024 – 11.04.2024   BB
Sun-Thursd Fri-Sat Min 5 nights Min 5 nights Sun-Thursd Fri-Sat Min 5 nights Sun-Thursd Fri-Sat Min 5 nights Sun-Thursd Fri-Sat Min 5 nights
Studio Standard for 2 pax € 109,25 € 120,75 € 111,55 € 169,05 € 171,35 € 285,20 € 200,10 € 152,95 € 169,05 € 155,25 € 172,50 € 189,75 € 175,95 € 121,90 € 133,40 € 123,05
Single Studio Standard € 97,75 € 106,95 € 98,90 € 151,80 € 151,80 € 282,90 € 178,25 € 135,70 € 149,50 € 139,15 € 152,95 € 170,20 € 156,40 € 108,10 € 118,45 € 110,40
Studio Lux for 2 pax € 131,10 € 144,90 € 134,55 € 204,70 € 204,70 € 345,00 € 241,50 € 185,15 € 203,55 € 188,60 € 209,30 € 228,85 € 211,60 € 147,20 € 161,00 € 149,50
Apartment Standard  for 2 pax € 135,70 € 149,50 € 138,00 € 211,60 € 211,60 € 356,50 € 248,40 € 189,75 € 209,30 € 193,20 € 213,90 € 235,75 € 218,50 € 151,80 € 166,75 € 152,95
Apartment Standard Plus for 2 pax € 167,90 € 184,00 € 172,50 € 261,05 € 261,05 € 439,30 € 308,20 € 235,75 € 259,90 € 241,50 € 266,80 € 292,10 € 270,25 € 187,45 € 205,85 € 189,75
Apartment Executive for 2 pax € 218,50 € 241,50 € 223,10 € 338,10 € 338,10 € 569,25 € 396,75 € 303,60 € 448,50 € 309,35 € 340,40 € 374,90 € 349,60 € 240,35 € 264,50 € 243,80
Minimum stay 1 night 5 nights 3 nights 5 nights 3 nights 3 nights 1 night 5 nights 1 night 5 nights 1 night 5 nights

Цената вклучува:
1 ноќевање за редовните легла со појадок
Бесплатно користење на БИО базени за деца и возрасни, солтен базен, солена соба, ледена соба, сауна, парна бања, џакузи, фитнес
Шатл до првата станица од гондолата закажана на рецепција
Wi-Fi
Бејбиситерка за деца 3-6 год. од 08:00-22:00 часот
Хотелско осигурување, такса за одморалиште, 9% ДДВ


Додатоци:
Вечера – 23,00 евра по возрасен на ден и 14,00 евра по дете 4 – 11,99 год. на ден
Божиќна вечера /задолжителна/ – 75,00 евра по возрасен и 50,00 евра по дете 4 – 11,99 г.
Новогодишна вечера во главен ресторан /задолжителна/ – 175,00 евра по возрасен и 110,00 евра по дете 4 – 11,99 г.
Новогодишна вечера во италијански ресторан /незадолжителна/ – 225,00 евра по возрасен и 135,00 евра по дете 12 – 15,99 г. и 110,00 евра по дете 4 – 11,99 г.


Максималнo сместување
Студио Стандард – 2+1 дете до 11,99 г
Студио Лукс – 2+1 дете до 11,99 г
Стандарден стан – 2 + 1 дете до 11,99 г
Апартман Плус – 2 + 2 деца до 11,99 г. или 2+1 лице
Апартман Executive – 2 + 2 деца до 11,99 г. или 2+1 лице


Намалувања:
Дете до 3,99 години – бесплатно
Дете 4 – 11,99 год. со 2 возрасни во студио Стадард/Лукс/ Стандарден стан – бесплатно на BB
Второ дете 4 – 11,99 год. со 2 возрасни во Апартман Standard Plus/ Executive – бесплатно на BB
Дете 4 – 11,99 год. со 1 возрасен во Stduio Standard – 20% попуст од цената за возрасни на BB
Возрасен на дополнително легло во Апартман Standard Plus/Executive – 40% попуст од возрасната цена BB


Попусти за рана резервација:
10% попуст за рани резервации важи за сите резервации направени до 30.11.2023 и целосно уплатени до 01.12.2023


Попустите на EB НЕ важат за периодот 28.12.2023 – 02.01.2024
Попустите на EB НЕ важат за Додатоци
НЕ е можно да се прават промени за резервации со попусти на ИО.


Додатоци:
7=6, 14=12 ИЛИ 15% попуст кој важи за периодот 08.01.2024 – 25.01.2024


Додатоци НЕ може да се комбинираат со попустите на EB!