fbpx
Price: 448€
Book Now!
t*t


Пирин Парк 5* – Сандански Нова Година 2024 
29.12.2023 – 02.01.2024


Цените се по соба за 3 или 4 ноќевања

сместување во соба цена за 3 ноќи цена за 4 ноќи
Двокреветна Стандард 2 лица 895 € 1050 €
Еднокреветна Стандард 1 лице 617 € 730 €
Двокреветна Лукс 2 лица 926 € 1091 €
Двокреветна Супериор 2 лица 986 € 1173 €
Апартман Лукс 2 лица 1033 € 1234 €
Апартман Де лукс 2 лица 1064 € 1275 €
Доплата за возрасен во двокреветна соба или апартман 238 € 266 €
Доплата за возрасен во апартман 238 € 266 €
Доплата за дете 4-11г. во двокреветна соба 130 € 148 €
Доплата за дете 4-11г. во апартман 130 € 148 €
Доплата за дете 12-17г. во двокреветна соба 187 € 215 €
Доплата за дете 12-17г. во апартман 187 € 215 €
Доплата за дете 4-11г. на редовно легло 138 € 159 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари


Цените се по соба и вклучуваат:
Ноќевања со појадок,
Новогодишна празнична вечера на 31.12.2023,
Туристичка такса,
Туристичко осигурување и ДДВ;
Користење на: базен со хидромасажа,
Детски базен,
Џакузи,
Сауна парк,
Солена соба,
Фитнес,
Парк-градина со отворен термален базен и детско катче,
Анимација за деца,
Празнична детска новогодишна програма,
Бесплатно детско катче
Паркинг,
Интернет,
Бесплатен превоз (со распоред) до центарот на градот и назад;


Празнична програма во ресторан Балкан:
29.12 – Балканска вечер со оркестарот „Пирин
30.12 – Гостин изведувач Рајна и оркестарот „Пирин“
31.12 – Празнична новогодишна програма на 31.12.2023. со Артур и Сандра, водител, Пирин оркестар, лотарија со награди,
01.01 – Фолклорна вечер со фолк пејачките Ива и Велислава Костадинови и оркестарот Пирин


Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Неспомнати услуги
Личен трошок на патникот
Пијалок за време на оброците


Услови за плаќање:
50% авансно плаќање до 3 /три/ дена по потврдување на резервацијата.
100% доплата на износот до 08.12.2023 година.
Во случај на откажувања по 08.12.2023 г. уплатената сума не се враќа.