fbpx
Price: Сезона лето 2024 :
Book Now!

Хотел Скај Корнер е градски хотел, лоциран во центарот на Охрид, на само 250 метри од Охридското Езеро и блиску до стариот дел на градот. Речиси сите најважни охридски знаменитости се наоѓаат на половина час од хотелот:
Тврдината „Цар Самоил”, Плаошник, црквата Света Софија, Свети Јован Канео, џамијата Али Паша, античкиот театар и други туристички атракции. Хотелот располага со 17 соби : 2 Triple Bedroom , 7 Double Bedroom  , 3 Large Double room + sofa , 5 Deluxe Double room + sofa . Сите соби имаат брачен кревет.

СЕЗОНА ЛЕТО 2024  – Ценовник за групи

– 40 € for 1/1
– 55 € for 2/1
– 65 € for 3/1

* Цените се од ноќевање со доручек.

* Цените не важат за месец Јули и Август.
* HB. За вечера се доплаќа плус  15 евра од лице.
* Цените за индивидуален престој зависат од периодот и слободен капацитет ( инфо во агенција ).