fbpx
Duration: 06.03.2024
Price: 209€Сигурна реализација : 189€ 
Book Now!
нех


Виена – 2НП 8-ми Март


Tермин:06 Март

1 ден  06.03.2024 Скопје – Виена
Состанок со групата на паркингот пред спортски центар „Борис Трајковски“ во 10.30 ч. и поаѓање за Виена во 11:00ч. Ноќно патување преку Србија и Унгарија со попатни паузи за одмор и други царински формалности.

2 ден  07.03.2024 шопинг центар Parndorf –  Виена
Планирано пристигнување во претпладневните часови во  eден од најголемите аутлет шопинг центри Designer Outlet Parndorf. Слободно време за шопинг. Во договорено време патувањето продолжува накај  ВиенаПредлагаме панорамски разглед на градот со локален водич (факултативно): плоштадот Рингштрасе, Операта, Парламентот, општината Ратхаус, Музејот на модерна уметност, градската палата, Универзитетот, палатата Белведере, Катедралата Св. Стефан, Зимскиот дворец Хофбург…. Слободно време за индивидуални прошетки. Сместување во хотел. Ноќевање.

3 ден  08.03.2024 Шенбрун – Дунавска Кула
Појадок. После појадокот трансфер со автобус до дворецот „Шенбрун“ (факултативна посета) со локален водич – (дворецот Шенбрун е познатата летна Хабзбуршка резиденција, кој е изграден 1.700 г. Палатата и паркот кои го опкружуваат говорат за животот на многу познати личности меѓу кои: Марија Антоанета, Моцарт, Наполеон и кралот Фрањо  Јосиф) или слободно време за индивидуална прошетка низ Виена. Подоцна факултативна посета на Дунавската Кула (со 252м. претставува највисоката градба во Австрија од каде се пружа прекрасен поглед –  360о на градот).Во попладневните часови враќање во хотел. Вечерта можност за посета на традиционален австриски ресторан Грицлинг или посета на некоја од локалните пивници (факултативно). Ноќевање.

4 ден  09.03.2024 Виенски шуми
Појадок. После појадокот напуштање на хотелот иможност за факултативна посета на Виенски Шуми (полудневен разглед). Се посетува Сегроте, некогашниот рудник каде била фабриката за авиони на Хитлер и најголемото подземно езеро во Европа. Потоа прошетката продолжува кон манастирот Хајлигенкројц и прошетка низ живописниот град Баден, во подножјето на виенските шуми и царските бањи. Во вечерните часови, поаѓање кон Скопје со попатни паузи за одмор и царински формалности.

5 ден  10.03.2024 Скопје
Планирано пристигнување во Скопје во пладневните  часови( во зависност од граничните премини).


ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ЗА УПЛАТИ ДО 15.12.2023: 189€ 

Плати на Рати (рата 2071 денари на 6 рати) со iute credit

 

 

Кликнете и резервирајте на рати

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 209 €


Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Превоз со високотуристички автобус
 • Сместување во хотел во Виена Hotel Lenas West 3*на база на 2 НП (нокевање/појадок)
 • Професионален туристички придружник
 • Организација и реализација на програмата
 • Посета на шопинг центар Parndorf

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Разглед на Виена со локален водич – 15
 • Влезница за дворецот Шенбрун (превоз + влезница + локален водич) – 50
 • Факултативна посета на Виенски шуми со локален водич – 60€ – мин. 25 лица за реализација
 • Дунавска Кула (превоз + влезница) – 25
 • Патничко осигурување – 200 ден (за лица до 60 год)
 • Доплата за еднокреветна соба 3 600 ден
 • Туристичка такса 2€ по лице на ден
 • Доплата заседиште по избор 20€
 • Доплата за дополнително седиште 120€

 Напомени

 • За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
 • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денар
 • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
 • Останатите услови на патување важат според годишниот програм на Ви Травел .
 • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
 • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди  време и место на поаѓање.