fbpx
Book Now!

Доколку Ви е потребен луксузен одмор за телото и умот, опуштеното опкружување на Вила Бисера е идеално опкружување за да ја врати вашата благосостојба.
Овој луксузен хотел со 4 ѕвездички седи удобно во една од најпознатите летни населби, Лагадин.
Тука може да се симнете во шумите, да се втопите во сонцето и да уживате во инспиративниот поглед на Охридското езеро.
Се состои од 3 одделни вили луксузна архитектура: Сите имаат 2 спрата и се позиционирани многу блиску еден до друг. Големата градинарска лагуна го прави ова место „дом далеку од дома“ за гостите. Плус ќе ги најдете сите тие екстра мали детали што прават разлика.
Најмногу од сè, Вила Бисера е место каде можете да се опуштите, подмладите и едноставно да се забавувате со семејството, пријателите и оние што ги сакате.

Интимните соби на Вила Бисера се сублимистички елегантни и дизајнирани да го направат вашиот престој навистина незаборавен. Излезете од вашиот стан и уживајте во величествениот поглед на Охридското езеро од секоја точка во околината.


ЛОКАЦИЈА:
Над азурните води на зачудувачкото езеро од Охрид, луксузно реновираната Вила Бисера постои во склад со природниот свет околу неа. Вила Бисера зазема видно место во летото село „Лагадин“. Со својата позиција право на врвот на ридот, Вила Бисера ужива во зачудувачките погледи на неверојатеното езеро во Охрид. Оваа крајна локација, на само 7 километри од градот Охрид, нуди приватен и интимен амбиент далеку од толпата, каде може да се постигне плажа за 5 минути пешачење. Тоа е на пат кон монашкиот комплекс и црквата Свети Наум, сместено во мирно соседство од каде започнуваат најубавите плажи од страната на езерото. Откако ќе ги поминете тесните улици, вие сте на пат да ги почувствувате шумските предели и зачудувачки погледи на Охридското Езеро.
Оддалеченост од: Град Охрид 7км, аеродром Охрид 15км, манастир Свети Наум 23км,


Голем избор на типови простории со модерен дизајн и елегантен декор
Сите соби имаат тераси со поглед на езерото
Некои од собите се со кади со хидромасажа

Храна и пијалоци:
Постои само еден бар-ресторан каде што се служи доручек,после тоа функционира како бар.

Интернет пристап:
Бесплатен Wi-Fi во сите соби и јавни места

Лифтови:
Во вилата нема лифтови

Пријавување | Одјавување:

Пријавување од 13:00 до 22:00 часот, одјавување од 07:00 до 11:00 часот
Појадок:

Доручек се служи во базенот-ресторан

Во близина има Мини маркет и ресторан кои се на 5 минути пешачење од вилата.