fbpx
Book Now!
sav*na


Положба: во центарот на Нишка Бања на оддалеченост од 200 метри од главното шеталиште, големиот бањски парк, кафетерии, ресторани и Welnes центарот “Радон”.
Сместување:  14 студиа со вкупно 40-45 кревети, 5 двокреветни соби, 3 трокреветни соби, 5 четворокреветни соби и 1 шесткреветен апартман. Апартманите се опремени со чајна кујна, сопствен тоалет со фен, AC, централно греење, кабловска телевизија, кревет за бебе (на барање, без доплата).
Услуга: ноќевање, ночевање со појадок, полупансион (појадок и вечера) или полнпансион (појадок, ручек и вечера).
Содржини: Wi Fi Internet (без доплата, во соби и јавни површини, сеф, принтер, скенер, фотокопир, прибор за шиење, прибор за чистење чевли, чадор (без доплата), услуга перење и пеглање на облека (со доплата), Паркинг (без доплата), заеднички тераси, детско игралиште во двор, дворот по потреба може да се користи за конференциски простор на отворено со изнајмување на проектор, видео бим…).
Спорт и забава: на 200 метри оддалеченост од Хотел Зона се наоѓа  базен со термална вода, wellness & spa центар “Sense” за гостите на хотелот имаат -30% попуст на одредени услуги.  На 100 метри од хотелот има балон сала за тренин и рекреација со мал фудбал, тенис, кошарка и терен за фудбал.