fbpx
Duration: 29.12.2023
Price: 422€
Book Now!
тур


ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ НОВА ГОДИНА 2024 

Пакети за 3 и 4 ноќевања во периодот од 29.12.2023-02.01.2024 година


Цени по соба – ноќевања и услуга по избор

Сместување во соба 4 BB 3 HB 4 HB
Двокреветна соба 2 лица 998 884 1088
Еднокреветна соба 1 лице 688 572 718
Супериор соба 2 лица 1136 982 1217
Студио 2 лица 1296 1092 1365
Апартман 2 лица 1421 1178 1480
Апартман Фамилијарен 3 лица 1982 1663 2081
Деца до 3,99 г. 0 0 0
Возрасен на доп. легло во апартман 386 363 440
Дете 12-15,99 на доп. легло во соба 386 363 440
Дете 12-15,99 на доп. легло во апартман 386 363 440
Дете 4-11,99 г. на редовен кревет во соба со 1 возрасен 80 102 113
Дете 4-11,99 на доп. легло во соба 180 172 207
Дете 4-11,99 на доп. легло во студио 80 102 113
Дете 4-11,99 на доп. легло во апартман 80 102 113

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд


Цената е по соба и вклучува:
ø Сместување за соодветен број ноќевања со појадок или појадок и вечера/ шведска маса
ø Користење на отворен, внатрешен и термо базен со минерална вода;
ø Користење на паркинг и безжичен интернет на територијата на целиот хотел;
ø За деца: детско катче со професионален аниматор и игралиште на отворено;
ø Новогодишна вечера на 31 декември на поставено мени во избраниот ресторан
ø Празнична новогодишна програма со диско водител
ø Танцова програма – ансамбл „Македонска убавина“
ø Естраден уметник-изведувач Карамфил Божиков
ø Дувачки оркестар „Дувачки оркестар Сандански“
ø Богат празничен бранч на 1 јануари 2024 година. од 10:00 до 14:00 часот
ø Во ресторан „Ренесанса“ и ресторан „Сандански“ – гостин изведувач Лили Стефанова
ø Во меаната „Булгаре“ – Оркестар
ø Резервацијата се смета за загарантирана со 30% авансно плаќање до 5 дена по датумот на потврда
ø Доплата до целиот износ до 04.12.2024 година
ø Бесплатно откажување до 04.12.2024
ø За откажувања по 04.12.2024 година. износот на припејд резервациите не се враќа
ø Интерхотел Сандански го задржува правото да ги промени ресторанот за празничната вечера на 31.12.2023 доколку е потребно, како и за промена на цените


Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги


Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)


Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитната картичка
Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси…


Услови за сместување во собите

сместување максимум
Двокреветна соба (француско легло) 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Супериор соба 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Студио 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Стандард 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Фамили 4 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г