fbpx
Price: Сезона лето 2024 :
Book Now!


Локација : Aqualina 4*~Ohrid
Хотелот „Аквалина“ се наоѓа во туристичката населба Св.Стефан, оддалечен 6 км од центарот на Охрид на регионалниот патен правец Охрид- Св.Наум. Комплексот на хотелот се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро опкружен со пространство на бистра езерска вода од една страна и бескрајна зелена шума од националниот парк Галичица од друга страна.
Во својот сместувачки капацитет располага со вкупно 84 соби од кои, 1 Апартман со сауна, 6 соби со сауна и француски лежај, 7 соби со џакузи и француски лежај, 64 двокреветни соби, 6 трокреветни соби. Сите соби се опремени со ЛЦД ТВ, кабловска телевизија, телефон, WI-FI, купатило, фрижидер, услуга во соба. Исто така располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите.
Хотелот „Аквалина“ располага со сопствена плажа. Во состав на плажата работи и бар со капацитет од 100 седишта, каде во секое време на денот може да се освежите со алкохолни и безалкохолни пијалоци со звуците на тивка и пријатна музика. Плажата е опремена со лежалки и чадори за сонце. Плажата во летниот период е комплетно покриена со професионални спасувачи на вода.
Располага со сопствен ресторан со околу 220 седишта погоден за фамилијарни веселби, крштевки, родендени и свадби. Во рамки на хотелот работи и летна тераса која Ви овозможува прекрасен поглед кон езерските бистри води. Врвните специјалитети на кујната ќе ви овозможат еден пријатен и незаборавен одмор.
Хотелот располага со повеке сали и простории за одржување на конгреси, симпозиуми, семинари и бизнис средби. Капацитеот на салите е од 30 до 150 седишта, целосно опремени за непречено одржување на вашите настани. Располага со 2 спортски терени комбиниран за мал фудбал, кошарка, ракомет, тенис, одбојка, 1 терен за голем фудбал. Терените ги задоволуваат потребите за одржување на секакви спортски приредби, а особено идеални за припреми на спортски екипи


                                  СЕЗОНА ЛЕТО 2024     

Дата    Услуга  BB ( појадок ) 
05.01-10.06.2023
01.09-25.12.2023
    40 Еур
11.06-31.08.2023     45 Еур

Напомени :

  • Дополнителен кревет во соба -30%
  • Еднокреветна соба +50%
  • Доплата за вечера +10 евра по лице од ден
  • Доплата соба поглед езеро +5 евра од соба
  • Доплата за соба со џакузи/сауна +15евра од ден

Попусти за деца : 

  • Деца до 2 години – Бесплатно
  • 1во дете од 2-5,99год со двајца возрасни – Бесплатно
  • 2ро дете од 2-5,99год 70% попуст
  • Дете од 6-11,99год 40%

Забелешки

  • Бесплатно е користење на базен, Лежалки и џадор за сонце на базен , Паркинг, Wi-Fi, Спортско игралиште