fbpx
Book Now!


Локација: Хотелот се наоѓа на самото крајбрежје на Охридското езеро, во туристичката населба Пештани, на 12км од Охрид. Изграден e во традиционална Охридска архитектура од 19 век.

Сместување: Хотелот има 246 двокреветни соби, 6 апартмани, 9 вили. Собите имаат работна маса, ТВ со рамен екран и  бања. Секоја соба е опремена со гардеробер.

Содржини: Хотелот располага со ресторан,бар,конференциска сала со капацитет за 700 лица, wi-fi интернет

Спорт и забава : Гостите на располагање имаат спортски терени за тенис, одбојка, фудбал, сала за пинг-понг и куглање.