fbpx
Book Now!

Хотел Дипломат Плус се наоѓа на 150 метри од брегот на Охридското езеро и на 1 километар од центарот на Охрид, градот со богато природно, културно и историско наследтсво. Исто така и аеродромот Св. Апостол Павле се наоѓа на оддалеченост од 11 километри.

Овој хотел има просторни и пријатни соби со балкони, бесплатен интернет, сите се опремени со кабловска телевизија, климатизирани, имаат фрижидери и фен за сушење во бањата. Секојдневно се чисти и одржува хигиената.

Појадокот се сервира во ресторанот на горниот спрат, од каде што има прекрасен поглед на градот. На приземјето се наоѓа бар со убава тераса, продавница за сувенири, а можете да закажете салон за убавина, масажи и сауна. Хотелот има лифт каде што може да се пренесуваат лица со инвалидска количка, но собите не се специјално опремени за лица со инвалидитет. Достапен е слободен паркинг. Има понуда на екскурзии и тури со автомолбили и велосипеди.


Цени за сезона лето 2020

Ноќевање со појадок за 2 лица:

До 6 ноќевања / 23 Еур по лице на ден
7+ ноќевања / 21 Еур по лице на ден


Доплата за оброк 8 евра по лице од ден

  • Деца од 0 – 6 год. – 100% гратис
  • Деца од 7 – 12 год. – 50% попуст