fbpx
Book Now!
p*i


Grand Hotel Thеrme се наоѓа на периферијата на прекрасното село Бања, на ободите на столетна борова шума. Првите впечатоци на гостите за уникатноста на хотелот започнуваат веднаш штом ќе влезат и ќе поминат низ пространото лоби, кое им дава чувство на бесконечност. Тоа е засилено со дизајнерскиот алпски покрив и атриум во средината, кој започнува од приземјето и стигнува до таванот. Сè е во природни топли бои и материјали – гранит, дрво/јавор/, кожа и мермерни облоги. Површината на хотелот е 27.000 м2 и се состои од хотелски дел со 160 соби, 3 трикатни згради со 40 апартмани, 19 одвоени и терасовидни вили. Спа просторот зафаќа огромни 5.000 квадратни метри. Во близина се наоѓа голем фитнес центар од ланецот Pulse Fitness & Spa. Спа центарот на Therme нуди поволности што не можете да ги добиете никаде на друго место со своите разновидни спа содржини, кои ви гарантираат мирно и релаксирачко искуство. Сите внатрешни и надворешни базени се со минерална вода, која извира во непосредна близина, со температура од 56 степени. Капацитетот на спа центарот, кој е прв во Бугарија со вакви карактеристики, е до 500 лица истовремено.


Type of accommodation 01.12.2023 – 21.12.2023  03.01.2024 – 15.04.2024 22.12.2023 -28.12.2023 29.12.2023 – 02.012024
HB ALL ALL ALL
Double Deluxe room for 2 pax 178.25 € 212.75 € 281.75 € 534.75 €
Executive room
for 2 pax
187.45 € 223.10 € 293.25 € 557.75 €
Executive premium room for 2 pax 187.45 € 223.10 € 293.25 € 557.75 €
Family room for 2 pax 224.25 € 264.50 € 333.50 € 609.50 €
Family suite for 2 pax 234.60 € 276.00 € 343.85 € 638.25 €
One-bedroom apartment for 2 pax 273.70 € 318.55 € 395.60 € 667.00 €
Two-bedroom apartment  for 4 pax 373.75 € 434.70 € 517.50 € 1,115.50 €
Three Bedroom House  for 6 pax 626.75 € 736.00 € 833.75 € 1,725.00 €

Цената вклучува:
1 ноќевање по единица за 2 возрасни лица со појадок и вечера или All inclusive
Бесплатно користење на главните згради СПА објекти како што се: Затворен виталност базен со минерална вода 38 степени, Лакониум, Билна сауна, Финска сауна, Арома сауна,
Бесплатно користење на парна бања Aroma, парна бања со шок базен, Надворешен базен Vitality само за возрасни со минерална вода 38 степени и 2 други надворешни базени.
Складирање на опрема за скијање, шатл-автобуски превоз хотел – гондола со лифт – хотел (закажано),


Минимум 4 ноќевања за периодите: 22.12.2023 – 28.12.2023 / 29.12.2023 – 02.01.2024
Минимум 3 ноќевања за сите останати периоди


Максимална пополнетост:
Двокреветна делукс соба – 2 adl + 1 дете/1,99 г.
Извршна соба – 2 ад
Executive premium соба – 2adl+1 дете/5,99y/
„Семејна соба – 2adl+1 дете/11,99г/“
Семеен апартман – 2adl +1 дете/11,99 г
Еднособен стан – 2adl+1 дете(5,99) и 1 дете (11,99)
Стан со две спални – 4adl+1дете/5,99г/
„Куќа со три спални – 6adl“


Попусти :
Дете до 5,99 години на дополнително легло – бесплатно
Деца од 6 до 11,99 години – 35,00 евра на ден на HB и 45,00 евра на ден на ALL
Дополнителен возрасен – 50,00 евра на ден на HB и 75,00 евра на ден на All inclusive


Додатоци:
Новогодишна вечера Алпин Ресторан / ЗАДОЛЖИТЕЛНО /  120,00 евра за возрасен и бесплатно по дете до 11,99 г.
Божиќна вечера Алпин ресторан /НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО / 60,00 евра за возрасен и бесплатно по дете до 11,99 г.


Додатоци:
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 за престој во периодите:
– 01.12.2023 – 21.12.2023 и 03.01.2024 – 15.04.2024
– Ако бесплатната ноќ паѓа 2 периоди со различни цени, бесплатното ноќевање е она со пониска цена


Политика за откажување:

  • од 14 дена пред пристигнувањето за периодот: 01.12.2023 – 21.12.2023 и 03.01.2024 – 15.04.2024 По овој период – се наплатува 100%.
  • од 28 дена пред пристигнувањето за периодот: 22.12.2023 -28.12.2023 и 29.12.2023 – 02.012024 По овој период – се доплаќа 2 ноќевања
  • Не пријавување во хотел  100% пенали

HB пакетот вклучува:
– Појадок (шведска маса): разновидни топли и ладни јадења, солени и слатки закуски, англиски појадок, специјалитети од јајца, разни млечни производи, ладно месо и сирења, избор на пекарски производи,
– шоу готвач со разновидни топли палачинки и вафли, житарки и мешунки, свежо сезонско и сушено овошје, избор на овошни џемови, различни видови преливи, свеж зеленчук, јаткасти плодови, дел за исхрана, мени за бебиња и деца, кафе, чај, сокови
– Вечера (шведска маса): избор на свежи витамински салати и супи, богат избор на јадења од бугарската и интернационалната кујна, специјални тематски вечери – бугарски, азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански,
– вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор на пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени, чај, сокови


ALL INCLSUIVE вклучува:
– Појадок (шведска маса): разновидни топли и ладни јадења, солени и слатки закуски, англиски појадок, специјалитети од јајца, разни млечни производи, ладно месо и сирења, избор на пекарски производи,
– шоу готвач со разновидни топли палачинки и вафли, житарки и мешунки, свежо сезонско и сушено овошје, избор на овошни џемови, различни видови преливи, свеж зеленчук, јаткасти плодови, дел за исхрана, мени за бебиња и деца, кафе, чај, сокови
– Доцен појадок (шведска маса) – топли и ладни закуски, сендвичи, сезонско овошје, мали слатки, солени, диететски дел
– Попладневни закуски (шведска маса) – топли и ладни закуски, сезонско овошје, сендвичи, мали колачи, ѓевреци, слатко шведска маса со домашни десерти, диететски дел
– Ручек (шведска маса): избор на свежи витамински салати и супи, богат избор на јадења од бугарската и интернационалната кујна, специјални тематски вечери – бугарски, азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански,
– вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор на пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени, чај, сокови
– Вечера (шведска маса): избор на свежи витамински салати и супи, богат избор на јадења од бугарската и интернационалната кујна, специјални тематски вечери – бугарски, азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански,
– вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор на пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени, чај, сокови