fbpx
Book Now!

HiT Casino & Hotel е луксузен хотел со 5 ѕвездички и казино се наоѓа во Стар Дојран точно на грчкиот граничен премин (65 км од Солун и 150 км од Скопје). Хотелот се наоѓа на 80.000 м2 приватно земјиште сопственост.
Хотелот располага со 62 соби со поглед на езерото или планински погледи и 36 бунгалови.
Собите за гостите се наоѓаат на вториот и третиот кат на хотелот : 50 двокреветни / , 5 апартмани со поглед на езерото, 3 “де лукс” апартмани со поглед на езерото и 4 супериор двокреветни соби.
Елегантно декорирани, просторни и луксузни, сите соби и апартмани се  климатизирани, со бесплатен Wi-Fi,  LCD телевизор, мини бар, сеф,
Хотелскиот ресторан од 200 седишта нуди светска кујна, а се служи a la carte  мени , инспириран од локални и интернационални јадења, гурманските задоволства од целиот свет, како и широк спектар на алкохолни и безалкохолни пијалоци.
Хотелскиот бар –  Privé служи  различни видови на кафиња, коктели и пури на своите гости


Напомени : 

  • Сместување на деца на возраст до 5,99год. – Бесплатно
  • Сместување на деца на возраст од 7 до 12 год. се плаќа 50 % од цената по лице
  • Резервации се прават во агенција/ плаќањето е на лице место на рецепција
  • Во цените е вклучена туристичка такса