fbpx
Book Now!

Локација : Hotel Planinka~Kursumlijska Banja


Хотелот „Планинка“ се наоѓа во Куршумлијска Бања. Располага со 180 соби, опремени по сите современи хотелски стандарди. Гостите на располагање имаат:

 • Медицински центар каде секојдневно се вршат прегледи и терапии,
 • Комплекс од 8 базени со термална вода, Велнес центар,
 • Хотелски ресторан, велнес бар, лоби бар, кафе клуб, ресторан „Преполац“,
 • Соба за забави, Теретана, игралиште за деца, тениско игралиште
 • Бесплатен приватен паркинг.
 • Покрај модерен внатрешен дизајн, секоја соба и апартман имаат телевизор со кабелски канали,
 • бесплатен интернет и пространа тераса.
 • Апартманите имаат пространа спална соба, дневна со софа која има механизам на преклопување и кујна со трпезарија.
 •  Модерните бањи се опремени со туш кабини, а собите за удобност имаат и туш кабини и кади за џакузи.

Медицински ден

Цената вклучува:сите услуги од Wellness ден + 4 терапии на ден:

 • Електротерапија (дијадинамика, интерферентни струи, TENS, мускулен стимулатор, solux ламба)
 • Хидромасажа во медицинска вода (бисерна бања)
 • Примена на медицински кал (до две апликации)
 • Рачна (рачна) масажа – сегментална 10 минути
 • Сите терапии се одвиваат по препорака на лекар и по лекарски преглед
 • Терапиите ги одредува бањскиот лекар според индикациите, а се вршат секојдневно и за време на викенди и празници.

*Wellness ден                      

Цената вклучува:

 • Лекарски прегледи од дежурен лекар за време на престојот;
 • Докторска здравствена контрола: 24-часовна медицинска услуга во хотелот, изработка на отпусна листа;
 • Сместување во стандардна двокреветна соба
 • Оброци на база на полупансион, појадок и перење (шведска маса)
 • Користење на отворен-затворен базен и детски базени
 • Користење на сала за забава (тенис на маса, билијард)
 • Користење на теретана
 • Користење на детската игротека
 • Такса за престој и осигурување
 • Користење на Велнес центарот „Бањска“.
 • Комплекс од 8 базени со термална вода
 • Сауна
 • Солена соба
 • Парна бања
 • Ладна пештера
 • Тепидариуми
 • Соба за релаксација

Цената не вклучува::

 • 1/1 соба: + 17 € / ден.
 • Престој во комфорни соби: + 7 € по лице / ден.
 • Престој во апартман: 240 € по апартман / (до 3 лица).
 • Деца до 7 години – бесплатно, од 7-10 години плаќаат 50% од наведените цени при придружба на двајца возрасни.
 • Индивидуални трошоци