fbpx
Price: Сезона лето 2024 :
Book Now!

Хотел Инекс Горица ОХРИД

Класичната архитектура на хотел Горица ја збогатува нејзината луксузност и стил. Хотелот има приватна плажа, која е опкружена со високи карпи, од кои има прекрасен поглед на градот и езерото, на само 3.09 км оддалеченост од плоштадот во Охрид.


СЕЗОНА ЛЕТО 2024

BB ( појадок ) 
Еднокреветна соба – 118 евра од ден
Двокреветна соба за 2 лица – 169 евра ден


Доплата за вечера  – 20 евра по лице од ден 


Политика за деца:

  • Деца до 5 години без дополнителен кревет – не се наплаќа
  • Деца од 6 до 12 години со дополнително легло, во иста соба со родителите – 50% попуст

  • Потребна е уплата на 50% од вкупниот износ за да се потврди резервацијата.
  • Потребна е уплата на вкупниот износ најдоцна 7 дена пред пристигнувањето.

ВАЖНИ ЗАБЕЛЕШКИ:

  • Пристапот до спа и фитнес центар е вклучен во цената;
  • Наведените цени не важат за настани од висок профил кои се предмет на посебни договори;
  • Хотелот го задржува правото да ги промени горенаведените цени;
  • Групните цени важат за групи од минимум 15 соби.
  • Пријавување – после 14:00 часот
  • Одјавување – најмалку до 11:00 часот