fbpx
Book Now!

Хотел Истатов * * * * Дојран
Кога сте во Дојран, Ви го нудиме најдоброто од угостителската област – реткиот хотелиерски бисер во регионот и развиениот туристички и спортски рекреативен комплекс со богата трафиција и реноме. Sе наоѓа на самиот влез во Нов Дојран. Хотелот е туристички и спортско-рекреативен комплекс со богата традиција и реноме. Претставува идеално место за одмор и за секаков вид спортски подготовки на екипи од сите спортови.

Има 45 соби, од кои 23 двокреветни, 10 трикреветни, 2 четирикреветни, 9 апартмани и 1 ВИП апартман, фитнес центар, сауна, базен, паркинг.Ресторанот е со капацитет од 207 места, со одлична храна и голем избор на дојрански и македонски специјалитети.
Се наоѓа на 5.01 км оддалеченост од плоштад во Дојран .


 


Капацитет

  • Базен (надворешен)
  • Паркинг (надворешен)
  • Ресторан
  • Сауна
  • Фитнес центар Клима уред
  • Мини бар
  • ТВ
  • Фен
  • Миленичињата не се дозволени.