fbpx
Price: -10%Рана резервација до 30.04.2024 : -10%
Book Now!

Број 15 Апрт 1/4 Приземје (едноспален)
Апартман со спална во која има еден двоен кревет и два единечни( едниот е за дете до 16 години, 80*160 цм.), кјуна и голема тераса

Број 16 Апрт 1/5 Приземје (едноспален)
Апартман со спална во која има еден двоен кревет и кујна со еден двоен и еден единечен и голема тераса

Број 6 Апрт 1/5 втор спрат (едноспален) Поглед море
Апартман со дневна и кујна со еден двоен и еден единечен кревет, спална со еден двоен кревет, голем балкон со маса и два единечни кревети

Број 7 Виви Апрт 1/4 втор спрат (двоспален) Поглед на град
Апартман со нова кујна, една спална двоен кревет и друга спална со два единечни кревети, собите ги дели шибер врата, балкон.

Број 9 Апрт 1/6 трет спрат (едноспален) Поглед море
Апартман со кујна и дневна со еден двоен (120*200) и еден единечен кревет, спална со еден двоен кревет и единечен за дете, голема тераса во Г со маса, софа на спуштање и сепаре.

Број 10 Апрт 1/5 трет спрат (едноспален) Поглед море
Апартман со дневна и кујна во која има еден двоен и еден единечен кревет, спална со двоен кревет, голема тераса со маса и два кревета.

Број 12 Апрт 1/5 трет спрат (едноспален) Страничен поглед море
Апартман со кујна и дневна со еден двоен и еден единечен кревет, спална со еден двоен кревет, голема тераса во Г со маса и сепаре.


Кети Хаус, се наоѓа во срцето на Неа Флогита, позади бич бар Разматаш и Гиро стрит фут, на само 20 метри од плажа. Во куќата располагаме со 7 апартмани погоре опишани, куќата има лифт за 2-3 лица. Сите апартманите имаат балкони доста комотни, чисти и реновирани пред почетокот на сезоната, интернетот е бесплатен во апартманите исто така и клима уредите (во секој апартман има по една клима). Во сите апартмани има пешкири(крпи) по две големи и по две мали, освен во апартман 7 каде нема крпи. Кујните се комплетно опремени со мини штопрети и прибор.
Во Близина: Плажа на 20 метри, маркет на само 20 метри и на 50 метри, зелено пазарче 100 метри, Кафе бар на само 20 метри, ресторант, гиро на 0 метри, пекара на 10 метри, Лидл на 6 км во Неа Мудања.


Напомена

 • Лифтот и Wi-Fi ќе бидат активни од 01.06.2024
 • Секој апартман има по 2 мали (за лице ) и 2 големи крпи (за тело)  

Локација : Kety House


Mожност за летување на 6 месечни рати со iute credit 0% камата


ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА 

-5 % за рана резервација до 30.04.2024

-10 % за престој во темините до 16.06.2024 и резервации направени до 30.04.2024


Наем Мај Мај Мај
Термин 12.05.2024 19.05.2024 26.05.2024
Ноќевања 7 7 7
АPT1B / 4 Лица No.15GF 150 € 180 € 200 €
АPT1B / 5 Лица No.16GF 150 € 180 € 200 €
АPT2B / 4 Лица No.7 Vivi 2F-CV 130 € 170 € 190 €
АPT1B / 5 Лица No. 6SV-2F 190 € 200 € 220 €
АPT1B / 6 Лица No.  9SV-3F 190 € 200 € 220 €
АPT1B / 5 Лица No.  10SV-3F 190 € 200 € 220 €
АPT1B / 6 Лица No. 12 SSV -3F 170 € 190 € 210 €

Наем


Јуни


Јуни


Јуни


Јуни


Јуни

Термин 02.06.2024 09.06.2024 16.06.2024 23.06.2024 30.06.2024
Ноќевања 7 7 7 7 7
АPT1B / 4 Лица No.15GF 280 € 330 € 390 € 470 € 520 €
АPT1B / 5 Лица No.16GF 280 € 330 € 390 € 470 € 520 €
АPT2B / 4 Лица No.7 Vivi 2F-CV 280 € 330 € 390 € 470 € 520 €
АPT1B / 5 Лица No. 6SV-2F 310 € 360 € 430 € 490 € 560 €
АPT1B / 6 Лица No.  9SV-3F 310 € 360 € 430 € 490 € 560 €
АPT1B / 5 Лица No.  10SV-3F 310 € 360 € 430 € 490 € 560 €
АPT1B / 6 Лица No. 12 SSV -3F 290 € 340 € 420 € 480 € 550 €

Наем


јули


јули


Јули


јули

Термин 07.07.2024 14.07.2024 21.07.2024 28.07.2024
Ноќевања 7 7 7 7
АPT1B / 4 Лица No.15GF 550 € 580 € 630 € 690 €
АPT1B / 5 Лица No.16GF 550 € 580 € 630 € 690 €
АPT2B / 4 Лица No.7 Vivi 2F-CV 550 € 580 € 630 € 690 €
АPT1B / 5 Лица No. 6SV-2F 590 € 610 € 670 € 740 €
АPT1B / 6 Лица No.  9SV-3F 590 € 630 € 690 € 770 €
АPT1B / 5 Лица No.  10SV-3F 590 € 610 € 670 € 740 €
АPT1B / 6 Лица No. 12 SSV -3F 580 € 600 € 640 € 720 €

Наем


август


август


август


август

Термин 04.08.2024 11.08.2024 18.08.2024 25.08.2024
Ноќевања 7 7 7 7
АPT1B / 4 Лица No.15GF 690 € 630 € 580 € 550 €
АPT1B / 5 Лица No.16GF 690 € 630 € 580 € 550 €
АPT2B / 4 Лица No.7 Vivi 2F-CV 690 € 630 € 580 € 550 €
АPT1B / 5 Лица No. 6SV-2F 740 € 670 € 610 € 590 €
АPT1B / 6 Лица No.  9SV-3F 770 € 690 € 610 € 590 €
АPT1B / 5 Лица No.  10SV-3F 740 € 670 € 610 € 590 €
АPT1B / 6 Лица No. 12 SSV -3F 720 € 640 € 600 € 580 €

Наем


септември


септември


септември


септември


септември

Термин 01.09.2024 08.09.2024 15.09.2024 22.09.2024 29.09.2024
Ноќевања 7 7 7 7 7
АPT1B / 4 Лица No.15GF 480 € 420 € 370 € 290 € 210 €
АPT1B / 5 Лица No.16GF 480 € 420 € 370 € 290 € 210 €
АPT2B / 4 Лица No.7 Vivi 2F-CV 480 € 420 € 370 € 290 € 210 €
АPT1B / 5 Лица No. 6SV-2F 500 € 460 € 390 € 310 € 240 €
АPT1B / 6 Лица No.  9SV-3F 500 € 460 € 390 € 310 € 240 €
АPT1B / 5 Лица No.  10SV-3F 500 € 460 € 390 € 310 € 240 €
АPT1B / 6 Лица No. 12 SSV -3F 490 € 450 € 380 € 300 € 230 €

За резервација со “EB” попуст, 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата.


 • Цените се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања (без превоз).
 • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

ИНФОРМАЦИИ, ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ  

 • Употребата на клима уред во Kety House е бесплатна (каде што е достапен),
 • Доплата за туристичка такса 1.5 € по соба на ден (се плаќа во агенцијата)
 • Попуст за резервирации на два последователни термина  -7% на вториот термин ( Не важи за цените со рани резерваии)
 • Во апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
 • Задолжително патничко осигурување (информации во агенцијата)

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ (секоја Недела):  50 €  (40 € за деца 2-12 год)  

 • Поаѓање : Штип (Нова Пошта 05:00), Струмица(БП. Макпетрол на влез 06:00) , Скопје (Вип Хотел 04:00)
 • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до вилата или најблиската постројка или паркинг за автобус.
 • Избор на место за седење во автобус е можно, само со доплата од 10 € по патник, не вклучувајќи ги местата од првиот ред.
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.(патниците се оставаат на најблиската локација до објектите)
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

ВАЖНИ НАПОМЕНИ 

 • Цените се објавени во Ценовник бр.1, апартманско сместување во Грција, со важност до 15.02.2023 година, или до објава на нов ценовкик.
 • При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
 • Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.

Корисни информации 

 • Собите се доделуваат на рецепција (во објектот со пречек од представник од агенцијата) доколку не е поинаку наведено во потврдата на резервацијата или ваучерот, а сместувањето на првиот ден и одјавувањето на последниот ден ќе се вршат според куќниот ред на секој објект и според тековната достапност на собите (генерално сместувањето се врши по 14:00 часот, а одјавувањето на просторијата до 09:00 часот);
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 • Типот на соба се одредува при резарвација. Внимание! Двокреветниот кревет (брачен) во некои објекти се состои од споени два единечни кревети. Третиот кревет се разликува во зависност од опремата на секој објект, и може да биде: единечен кревет, кревет на преклопување или софа.
 • Сите сместувачки единици, како и превозните средства се категоризирани од надлежните институции во земјата на дестинацијата, според интерните процедури и локалните регулативи, кои се разликуваат од една до друга земја, и не се споредуваат;
 • Точноста на имињата и личните податоци на патниците се одговорност на патникот кој треба да ги провери во моментот на резервација и по потврдата на услугите.
 • Секоја промена на веќе потврдена резервација, се наплатува како дополнителен манипулативен трошок од 10 € .
 • Секое такво барање за промена на резервација: број на лица, тип на сместување, или термин на патување, мора да биде доставено во писмена форма.

ВНИМАНИЕ!

 • Лицата со попреченост мора да го најават степенот на попреченост, со сите потребни детали, во моментот на регистрација и потврда на резервацијата.
 • Оранизаторот не претпоставува и не може да гарантира никакви специјални услуги што не можат да бидат понудени од трети лица, доколку тие не биле наведени во резервациите и во договорот за услуги.

Услови на плаќање 

 • Во случај на резервации со превоз (со автобуски превоз, чартер или лет на редовни авиолинии) или за индивидуален престој, уплатата ќе се изврши на следниов начин:
 • За резервации со рана резервација (рани попусти – EB):
 • 50% од вредноста на резервацијата се уплатува во моментот на правење на резервацијата, или до истекот на периодот на претпродажба “EB”, според понудата.
 • 50% од вкупната вредност на услугите, се доплатува до 21 ден пред датумот на почеток на услугите.
 • За резервации по Општа понуда – со редовни цени (освен EB и LM)0% од вредноста на пакетот се плаќа при резервација на услугата,
 • 30% од вредноста на пакетот ќе се плати до 30 дена пред датумот на поаѓање,
 • 40% од вкупната вредност на услугите ќе се плати до 21 ден пред датумот на поаѓање;
 • Во случај на резервација во последен момент-last minute (LM),  резервација ќе се изврши само врз основа на целосна уплата на услугите;

Отказни трошоци во случај на отказ на услугите  :

 • Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма. Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).
 • Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услугата / индивидуален престој се следниве:
  – за отказ  до 30 дена пред патувањето 30%
  – за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето 50%
  – за отказ од 14 до 10 дена пред патувањето 80%
  – за отказ од 09 до 06 дена пред патувањето 90%
  – за отказ од 05 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето 100%.
 • За износот на отказните трошоци, постои можност организаторот на патување да му издаде ваучер на патникот за користење на одредени услуги во одреден период, доколку давателите на услуги (хотелот, превозникот и др.) го прифатат тоа.

НАПОМЕНА: 

 • За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата.