fbpx
Price: Рана резервација до 30.09.2023 :
Book Now!
aba*x


Капацитет: 167 – Dbl, 16 Junior Suite, 8 1bedroom
Адреса: ул Георги Настев № 1, 2770 Банско, Бугарија
Локација: Hotel-Lion-Bansko
Растојание до ски-лифт 300 m, Година на изградба 2005, Година на последната реконструкција 2009
Хотелски капацитети:
Број на спратови – 6, Лифт – 3, Сеф на рецепција (€), Затворен базен 28 ° C, Wi-Fi (FOC), Приватен паркинг, Паркинг (FOC), Гаража (€) , Ноќен клуб
Храна и пијалоци:
Ресторани 1, барови, детско мени, вегетаријанско мени, услуга во соба
За деца:
Детски базен, Детско креветче (ФОК)
Спорт:
Ски и сноуборд школа , , Билјард
Грижа за тело:
Wellness центар, Салон за убавина, Фитнес, Сауна, Парна бања, Масажа, џакузи
Хотелски карактеристики:
Шатл-автобус до ски-лифт, Домашни миленици не е дозволено во хотелот, секојдневно чистење на собите , Постелнина се менува (3-неделно), Крпи се менуваат (3-неделно), козметички сет  за во бања


Type of accommodation 27.12.2023 – 05.01.2024
HB
16.12.2023 – 26.12.2023 06.01.2024 – 12.01.2024 20.01.2024 – 23.02.2024
HB
01.12.2023 – 15.12.2023 13.01.2024 – 19.01.2024 24.02.2024 – 31.03.2024
HB
Person in double room € 98,90 € 61,53 € 54,05
Single room € 181,70 € 90,28 € 80,50
Person in Family room € 113,85 € 74,18 € 67,85
Apartment                         for 4 pax € 391,00 € 247,25 € 218,50
Adult on extra bed € 73,60 € 46,00 € 41,40

Минимум престој 5 ноќевања за сите периоди!


Во цената е вклучено:

 • 1 ноќевање со појадок и вечера и вклучени пијалоци за време на вечерата – вино, пиво, вода и сок
 • Бесплатно користење на базен, фитнес,
 • Складиште за скијање за сопствена опрема
 • Шатл-автобус до Првата станица на ски-лифтот Гондола

Максимална пополнетост:

 • Еднокреветна соба – 1 лице
 • Двокреветна соба – 2 + 1 лице
 • Семејна соба – 2 + 2 лица
 • Стан – 4 + 1 Пакс

Додаток:

 • Доплата за Божиќна вечера /по избор/ 30 евра по возрасен и 15,00 евра по дете /4 – 11,99/
 • Доплата за новогодишна вечера /задолжителна/ 90,00 евра по возрасен и 45,00 евра по дете /4 – 11,99/
 • Спа простор – сауна, парна бања, џакузи, зона за релаксација, масажи – се плаќа на лице место

Намалување:

 • Деца до 3,99 години се бесплатни
 • Деца од 4 до 11,99 години на дополнително легло – 50% попуст од цената на дополнителното легло
 • Деца од 4 до 11,99 години на редовно легло – 25% попуст на редовно легло

Попуст за рана резервација:

 • 15% попуст за сите резервации направени до 30.09.2023 и целосно уплатени до 05.10.2023
 • 10% попуст за сите резервации направени до 31.10.2023 и целосно уплатени до 05.11.2023

Попустите за рана резервација НЕ важат за Доплатите!


Додатоци:

 • 7=6; 10=9; 14=12 важи за пристигнувања од 04.03.2024 до крајот на сезоната
 • Додатоците може да се комбинираат со раните резервации!

Политика за откажување:

 • До 28 дена пред датумот на пристигнување за периодот:
 • 27.12.2023 – 05.01.2024 / По овој период 100% казна

 • Од 14 дена пред датумот на пристигнување за периодот:
 • 16.12.2023 – 26.12.2023 и 06.01.2024 – 12.01.2024 и 20.01.2024 – 23.02.2024 / По овој период се наплаќаат 2 ноќевања

 • Од 9 дена пред датумот на пристигнување за периодите:
 • 01.12.2023 – 15.12.2023 и 13.01.2024 – 19.01.2024 и 24.02.2024 – 31.03.2024 / По овој период – се доплаќа 2 ноќевања