fbpx
Price: Рана резервација до 30.09.2023 :
Book Now!
pil*t


Локација : Хотелот е оддалечен 300 м од жичарницата, и  800 м од центарот на Банско
100 Pirin Street, 2770 Bansko, Bulgaria
Содржини: рецепција со сеф, ресторан, меана, базен, парна бања, фитнес сала, сауна, масажа, конференциска сала, билијард, пинг-понг, интернет, изнајмување скии, гаража, паркинг, безплатен интернет.


Type of accommodation 01.12.2023 – 21.12.2023    15.03.2024 – 14.04.2024  HB 12.01.2024 – 09.02.2024   18.02.2024 – 14.03.2024  HB 22.12.2023 – 28.12.2023   05.01.2024 – 11.01.2024   10.02.2024 – 17.02.2024 HB 29.12.2023 – 04.01.2024 HB
Person in Studio 60,95 € 70,15 € 77,63 € 108,10 €
Person in One Bedroom Apartment 66,70 € 75,90 € 83,95 € 116,15 €
Rent a Two bedroom Apartment for 4 pax 247,25 € 294,40 € 312,80 € 448,50 €
Single use of Studio 104,65 € 113,85 € 155,25 € 216,20 €
Minimum stay no minimum stay 3 nights 3 nights 4 nights

Цената вклучува:
1 ноќевање со појадок и вечера
Бесплатно користење на внатрешен базен, бисерен базен, шок базен, сауна парк, парна бања, простор за релаксација
Складиште за скијање за сопствена опрема
Wifi
Бесплатна опрема за правење чај и кафе во собата
Шатл-автобус до Првата станица на Гондола ски-лифт, закажан на рецепција
Ограничени места за паркирање на отворено


Максимална пополнетост
Студио – 2 + 1 лице
Апартман со една спална соба – 2 + 2 лица
Апартман со две спални соби – 4 + 2 лица


Додатоци:
Доплата за новогодишна вечера /задолжителна/ 100,00 евра за возрасен и 50,00 евра за дете /2 – 11,99 г./


Намалувања:
Деца до 1,99 години – бесплатно
Дете од 2 до 11,99 години дополнителен кревет во студио, апартман 1b и 2b – 19,00 евра на ден
Дете од 2 до 11,99 години редовно легло во студио и апартман од 1 бд – 20% намалување од цената на редовен кревет за возрасен
Возрасен на дополнително легло – 20% попуст


Рана резервација:
10% попуст за рани резервации важи за сите резервации направени до 30.09.2023 и 50% уплатени до 15.10.2023


Додатоци:
7=6 за сите пристигнувања до 23.12.2023 и од 18.03.2024 до крајот на сезоната


„Бесплатните ноќевања се пресметани во рамките на долниот
ценовниот период“.
Попустите за рана резервација се комбинираат со додатоците.