fbpx
Price: Рана резервација до 30.09.2023 :
Book Now!

Капацитет: Dbl, Dbl Lux, S1bed, S1bed Lux, S2bed, S2bed small, S2bed Lux, M3bed Lux
Адреса: ул. Караманица 11, 2770 Банско, Бугарија
Локација: 11 Karamanitza street, 2770 Bansko, Bulgaria
Растојание до ски-лифт 700 m
Хотелски капацитети:
Број на спратови 5, Лифт, Сеф на рецепција, Затворен базен 29 ° C, Програми за анимација, Wi-Fi (FOC), Rent-a-car, Паркинг (FOC), Гаража,
Храна и пијалоци:
Ресторани 2, Барови 1, Детско мени, Услуга во соба
За деца:
Детски забавни програми, Вабиситер (на барање, €), Детско креветче (ФОЦ), Детска соба
Спорт:
Ски и сноуборд , школа за скијање / сноуборд, изнајмување на санкарски автомобил, изнајмување санка за деца, Билјард
Грижа за тело:
Wellness центар, Салон за убавина, Фризерски салон, Фитнес, Сауна 2, Парна бања 2, Масажа, Jacuzzi
Хотелски карактеристики:
Шатл-автобус до лифт (ФОК), Домашни миленици не е дозволено во хотелот, секојдневно чистење на собите, промена на постелнина (7-неделно), промена на крпи (7-неделно), козметички сет за во бања,


Цените се со вклучен попуст за рана резервација и валидни до 30.09.2023

Type of accommodation 01.12.2023 – 21.12.2023 BB 22.12.2023 – 25.12.2023 BB 26.12.2023 – 06.01.2024 BB 07.01.2024 – 01.02.2024 BB 02.02.2024 – 16.03.2024 BB 17.03.2024 – 25.03.2024 BB
Executive Collection
Executive room                   for 2 pax 144,90 € 224,25 € 358,80 € 190,90 € 270,25 € 163,30 €
Alpin Executive room                   for 2 pax 163,30 € 243,80 € 379,50 € 209,30 € 287,50 € 179,40 €
Superior Suite                         for 2 pax 165,60 € 257,60 € 414,00 € 218,50 € 310,50 € 186,30 €
Alpin Suite                        for 2 pax 182,85 € 276,00 € 431,25 € 235,75 € 327,75 € 202,40 €
Family Suite                          for 4 pax 286,35 € 331,20 € 713,00 € 374,90 € 538,20 € 322,00 €
Comfort Suite                               for 4 pax 286,35 € 448,50 € 713,00 € 379,50 € 538,20 € 322,00 €
 Deluxe Suite                             for 4 pax 316,25 € 492,20 € 557,75 € 414,00 € 592,25 € 356,50 €
Grand Residence                for 6 pax 402,50 € 603,75 € 943,00 € 529,00 € 713,00 € 443,90 €
The Residence Collection
Luxury Loft                         for 2 pax 220,80 € 328,90 € 517,50 € 285,20 € 393,30 € 243,80 €
Family Manor                     for 4 pax 333,50 € 517,50 € 828,00 € 439,30 € 626,75 € 373,75 €
Prestige Suite                        for 4 pax 350,75 € 580,75 € 874,00 € 460,00 € 649,75 € 391,00 €
Presidencial Suite                for 4 pax 363,40 € 569,25 € 914,25 € 483,00 € 684,25 € 408,25 €
The Penthouse Suite           for 4 pax 385,25 € 598,00 € 954,50 € 506,00 € 718,75 € 431,25 €
Premier Collection
Elegance Suite Open Plan  for 2 pax 209,30 € 315,10 € 494,50 € 270,25 € 373,75 € 232,30 €
Senior Suite                        for 2 pax 217,35 € 327,75 € 517,50 € 281,75 € 391,00 € 243,80 €
Mountain Suite                         for 2 pax 230,00 € 345,00 € 538,20 € 299,00 € 414,00 € 255,30 €
Pirin Suite                           for 2 pax 235,75 € 350,75 € 546,25 € 304,75 € 419,75 € 259,90 €
The Honey Moon Suite        for 2 pax 276,00 € 414,00 € 655,50 € 356,50 € 494,50 € 308,20 €

Цената вклучува:
1 ноќевање со појадок
Бесплатно неограничено користење на WiFi.
Бесплатно користење на Спа Вет простор (базен, 3 типа на сауни, Кнеипс прошетка, комплетно опремена теретана)
Бесплатен превоз до ски-лифтот Гондола, закажан на рецепција


Данок за одморалиште:
Данок на одморалиште – 0,67 евра по лице на ден. Таксата за одморалиште важи и за бесплатни ноќевања!


Минимален престој:
Минимум престој 2 ноќевања за периодот 22.12.2023 – 25.12.2023
Минимум престој 4 ноќевања за период 26.12.2023 – 06.01.2024


Максимална пополнетост:
Извршна соба – 2 + 1 лице
Superior Executive Suite – 3 или 2+2 деца
Alpine Suite Executive – 3 или 2+2 деца
Семеен апартман – 2+2 лица
Комфорти апартман – 4 лица
Делукс апартман – 5 или 4+2 деца
Голема резиденција – 6 лица


Додатоци:
Полупансион (шведска маса или комплет мени по достапност на хотелот) – 25,00 евра по возрасен и 12,00 евра по дете (6 – 11,99 години)
Полупансион НЕ служел на 24.12.2023 и 31.12.2023
Божиќна вечера на 24.12.2023 година (незадолжително) во ресторан Дионисос – 60,00 евра по возрасен и 30,00 евра по дете (2 – 11,99 години)
Божиќна вечера на 24.12.2023 година (незадолжително) во ресторан Амвросија – 100,00 евра за возрасен и 50,00 евра по дете (2 – 11,99 години)
Божиќен ручек на 25.12.2023 (по избор) во ресторан Амвросија – 60,00 евра по возрасен и 30,00 евра по дете (2 – 11,99 год.)
Новогодишна вечера на 31.12.2023 – во цената не се вклучени пијалоците:
– Ресторан Дионисос вечера на шведска маса – 90,00 евра за возрасен и 45,00 евра по дете (2 – 11,99 години)
– Ресторан Амврозија 150,00 евра по возрасен и 75,00 евра по дете 2-11,99
– Ресторан Нектар 150,00 евра по возрасен и 75,00 евра по дете 2-11,99


Намалувања:
Дете до 5,99 години – бесплатно (плаќа само туристичка такса – 0,67 евра).
Дете од 6 – 11,99 год. на дополнително легло – 25,00 евра на ден + туристичка такса
Возрасен на дополнително легло – 35,00 евра на ден + туристичка такса
Еднокреветна цена попуст од 20% достапен во Executive соба