fbpx
Price: Рана резервација до 20.11.2023 :
Book Now!
p


Локација Hotel-Riverside-Bansko


Type of accommodation 01.12.2023 – 21.12.2023 04.03.2024 – 31.03.2024
HB
22.12.2023 – 28.12.2023 02.01.2024 – 03.03.2024
HB
29.12.2023 – 01.01.2024
HB
Person in Double room Silver  57,50 € 63,25 € 86,25 €
Single room Silver 79,35 € 85,10 € 120,75 €
Person in Double room Gold  with 2 regular beds  63,25 € 69,00 € 103,50 €
Person in Double room Gold  with 3 regular beds  63,25 € 69,00 € 103,50 €
Person in Platinum
Family Room with 3 regular beds
57,50 € 74,75 € 97,75 €
Person in Platinum
Family Room with 4 regular beds
57,50 € 74,75 € 97,75 €
Person in Maisonette Premium with balcony with 2 regular beds 63,25 € 69,00 € 103,50 €
Person in Maisonette Premium without balcony with 2 regular beds 57,50 € 63,25 € 86,25 €
2nd child 6-12.99 y on extra bed   25,30 € 31,63 € 48,30 €
Child 6 – 12.99 y. on regular bed (3rth and 4th) 36,80 € 43,13 € 59,80 €

Во цената е вклучено:
1 ноќевање по лице со појадок и вечера
Бесплатно користење на внатрешен базен, зона за релаксација, 3 типа на сауна, фитнес
Wi-Fi, паркинг по достапност
Детски клуб
Шатл до Првата станица на ски-лифтот Гондола, се закажува на рецепција


Минимален престој:
Минимум престој 3 ноќевања за период 29.12.2023 – 01.01.2024


Максимална пополнетост:
Двокреветна соба Сребрена – 2 возрасни
Двокреветна соба Gold – 2 возрасни + 1 дете до 2,99 г
Двокреветна спба златна 3 – 3 Пакс
Еднокреветна соба Сребрена и Златна – 1 Пакс
Платинум семејна соба – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни
Премиум Мезонета – 2 возрасни


Додатоци:
Новогодишна вечера /задолжителна/ – 95,00 евра по возрасен и 50,00 евра по дете 6 – 12,99 г.
Божиќ / не задолжително / 50 евра по возрасен / 25 евра за деца 6 – 12.99 г


Намалувања:
Дете до 5,99 години во златна соба – бесплатно
Дете 6-11,99 г. со 1 возрасен – 30% попуст


Попусти за рана резервација:
15% попуст за рани резервации ,за сите резервации направени до 20.11.2023 и целосно уплатени до 25.11.2023
10% попуст за рани резервации ,за сите резервации направени до 25.11.2023 и целосно уплатени до 05.12.2023


Попустите на EB НЕ важат за Додатоци!