fbpx
Book Now!

Хотел Св. Наум ОХРИД

Хотел Свети Наум се наоѓа во опуштен манастирски пејсаж. Претставува уникатна комбинација на архитектонски, културни и историски елементи, вдлабени со бескрајното синило на прекрасното езеро. Тука секој може да го најде својот мир, на  22.64 км оддалеченост од плоштадот во Охрид.


ЦЕНИ СЕЗОНА ЛЕТО 2020
ДВОКРЕВЕТНА СОБА-планина (француски)  / 40 евра

Сам во соба / 30 евра

ДВОКРЕВЕТНА СОБА –планина(2 кревети)  / 40 евра

Сам во соба / 30 евра

ДВОКРЕВЕТНА СОБА(Сјуит)-планина( француски) + помошен лежај+дневен престој / 50евра

Доплата за помошен лежај / 15евра

Сам во соба / 32 евра

ДВОКРЕВЕТНА СОБА(Сјуит)-поглед  црква(француски)+помошен+дневен престој/ 50евра

Доплата за помошен лежај -15 евра

Сам во соба / 32 евра

ДВОКРЕВЕТНА СОБА(Сјуит)-езеро (француски лежај+помошен лежај+ дневен престој) / 50 евра

Доплата за помошен лежај-15 евра

Сам во соба-32 евра

ТРОКРЕВЕТНА СОБА-аголна(француски+единечен)+дневен престој / 60 евра
ТРОКРЕВЕТНА СОБА-езеро (француски+ единечен) одделни  соби,дневен престој,помошен лежај / 60 евра

доплата за помошен лежај  / 15 евра

ЧЕТВОРОКРЕВЕТНА СОБА-планина(француски+2 единечни) / 80 евра
ЧЕТВОРОКРЕВЕТНА СОБА –езеро-планина( француски+2 единечни)+дневен престој / 80 евра
ЕКСКЛУЗИВЕН АПАРТМАН-езеро(француски+помошен) / 101 евра

 • 5 ноќевања, + едно ноќевање гратис
 • појадокот е вклучен во цената
 • туристичка такса се доплаќа по 40 денари по лице на ден
 • полупансион се доплаќа 7 евра по лице на ден, а полн пансион 12 евра по лице на ден
 • деца до 3 години бесплатно
 • деца од 3 до 7 години без додатен кревет  50% попуст
 • деца од 3 до 7 години со додатен кревет 30% попуст
 • деца  од 7 до 14 години 30% попус

Капацитети

 • Бар
 • Здравствен клуб
 • Конференциска сала
 • Масажа
 • Паркинг (надворешен сопствен)
 • Перална
 • Ресторан
 • Сауна
 • Џакузи Бања или туш
 • Безжичен интернет
 • Мал фрижидер
 • Мини бар
 • ТВ
 • Телефон
 • Фен
 • Миленичињата не се дозволени